+38 067 245 88 89
Поліпропілен та поліетилен

Поліпропілен та поліетилен

У чому ж подібність та відмінність поліетилену та поліпропілену? Обидва – штучні органічні полімери, що мають відмінні експлуатаційні характеристики. Вони мають схожі фізико-механічні властивості, а сфера їхнього використання часто перетинається.

Загальні якості РР та РЕ:

 1. Термопластичність. Поліпропілен і поліетилен за невисокої температури розм’якшуються і плавляться, що дозволяє заощадити на виробництві матеріалів за технологією лиття або екструзії.
 2. Механічна міцність. Розривна міцність і ударна в’язкість обох видів пластику приблизно однакова, хоча РР ближче за цими параметрами все ж таки до РЕ низького тиску.
 3. Діелектричні властивості. Обидва матеріали мають діелектричні якості – тобто, не проводять електричний струм. Їх використовують як ізоляційний матеріал в електротехніці, наприклад, гнучкої ізоляції електропроводки.
 4. Хімічна стійкість. Промисловий пластик стійкий до впливу кислот та лугів, але боїться контакту з багатьма органічними розчинниками.

Відмінності РР та РЕ:

 1. Поліпропілен отримують виключно при низькому тиску, тоді як поліетилен може бути отриманий в умовах низького і високого тиску (менш міцний). Для синтезу РР вводять каталізатор.
 2. РР трохи легше (у середньому на 0,04 г/м³), порівняно навіть із найлегшими марками РЕ.
 3. Температура межі плавлення РР становить 180 град, а РЕ починає плавитися вже за 140 град.
 4. Поверхня поліетилену більш гладка та щільна, а також легко очищається.
 5. Пластичність поліетилену вища, тоді як РР міцний, але крихкий матеріал.
 6. Параметр морозостійкості у РЕ значно вищий. Поліетилен можна використовувати при температурі до -50°С, тоді як поліпропілен «дубіє» при -7°С.
 7. За вартістю поліпропілен дорожчий. Його ціна можна порівняти з найякіснішими марками РЕ низького тиску.

Сфери застосування 

З РЕ високого тиску виготовляють практичну та надійну упаковку. Для виробництва сантехнічних труб, щільної плівки, електроізоляційних матеріалів підходить РН низького тиску. З поліпропілену роблять контейнери, тару, ємності для води та інших рідин. З РР отримують якісний облицювальний матеріал високої щільності, низьким коефіцієнтом вологопоглинання, стабільністю та стійкістю до агресивного середовища. Крім того, сфера застосування промислового пластику не обмежується контейнерами та трубами. Його використовують у медицині, машинобудуванні, будівництві, харчовій, хімічній промисловості. Купити поліпропілен листовий сьогодні можна в широкому асортименті під будь-які приватні та виробничі завдання. Поділяючи сфери використання, можна отримати максимум вигоди від різниці між цими видами полімерних матеріалів.

Компанія «Промпластик» пропонує за вигідною ціною купити поліетилен листовий дрібним та великим оптом. Матеріал поставляється у листах стандартних розмірів 1500х3000 мм. У нашому каталозі ви знайдете різноманітність листового поліетилену та поліпропілену різної товщини, технології виготовлення та колірного виконання. Оформляйте замовлення в один клік на нашому сайті або телефонуйте за вказаним на сайті телефоном, і ми доставимо ваше замовлення по Львову та області або в будь-яке інше місто України транспортними компаніями.

Вітаємо з Великоднем

Христос воскрес для всього людства. Але він також воскрес для кожного з нас, щоб прогнати скорботу і смуток, відчай і безнадія. Великдень – це символ надії, свято справедливості, втілення сили Господа. Найсвітліші, добрі і теплі привітання з Великоднем летять на крилах ангелів до вас! Нехай Бог дарує мир душі, доброту і чистоту думок! Христос Воскрес!

Вітаємо з Великоднем

Компанія Пром Пластик Україна вітає Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим

Колектив компанії Промпластик вітає колег, партнерів, замовників з прийдешнім Новим 2023 роком та Різдвом Христовим Бажаємо усім найголовнішого – миру та сили на відбудову. А ми як надійний постачальник допоможемо вам

Компанія Пром Пластик Україна вітає Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Особливості експлуатації запірної арматури взимку пов'язані з ризиком замерзання води в трубопроводах, де встановлюються засувки, крани, заслінки та інші види арматури.

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Засувки: сучасні рішення

Основним запірно-регулюючим елементом будь-якого трубопроводу є засувка. З її допомогою можна перетинати зупинити рух потоку та регулювати подачу робочого середовища, яке транспортується трубопроводом (вода, пара, масла, газ, агресивні хімічні рідини).

Засувки: сучасні рішення

Компанія Пром Пластик Україна вітає з Великоднем 2022

Колектив компанії Пром Пластик Україна вітає Вас із наближенням свята Воскресіння Господнього. Бажаємо перемоги, миру і добробуту Україні і кожному українцю! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Компанія Пром Пластик Україна вітає з Великоднем 2022