+38 067 245 88 89
Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Особливості експлуатації запірної арматури взимку пов’язані з ризиком замерзання води в трубопроводах, де встановлюються засувки, крани, заслінки та інші види арматури.

Замерзання

Замерзання трубопроводу та запірної арматури може спричинити розриви та порушення герметичності через зростаючий тиск у системі. Це у свою чергу спричинить затоплення та дорогий ремонт водопровідної мережі. Найкраща профілактика від замерзання трубопровідної арматури – утримувати обладнання за температури вище нуля градусів цельсія. 

Запірна арматура може підігріватися за рахунок монтажу спеціального нагрівального кабелю для труб, для роботи якого потрібна електрика. Нагрівальні кабелі огортають труби та арматуру в проблемних місцях, які схильні до ризиків замерзання. Краще вибирати електрокабель з термодатчиком, який автоматично вмикається та вимикається при досягненні певних температурних показників.

Додатково потрібно теплоізолювати труби за допомогою мінвати чи іншого теплоізоляційного матеріалу. Навколо отворів, через які проходять труби, потрібно заклеїти тріщини та отвори. Щоб запобігти контакту арматури з холодним повітрям можна використовувати герметики або звичайну монтажну піну.

Для безвідмовної роботи трубопровідної арматури необхідно використовувати якісне мастило для штоків, яке дозволяє:

  • захистити деталі трубопровідної арматури від корозії;
  • докладати менше зусиль на привідний вузол при відкритті/закритті;
  • зберегти герметичність вузла;
  • зменшити інтенсивність зношування ущільнювальних компонентів;
  • полегшити монтажні та демонтажні роботи.

Запірна арматура види та способи застосування

  Розрізняють кілька видів запірної арматури, залежно від функцій, що виконують:

  1. Засувки – перекривають робочий потік води чи іншого середовища (газ, нафтопродукти, теплоносій, агресивні рідини). Засувки оснащують трубопроводи діаметром до 2 метрів. Вони мають просту конструкцію, малий гідроопір і підходять практично для видів магістралей.
  2. Крани кульові (нерухомий корпус) – регулюють потік води. Працюють у двох положеннях: на відкриття та закриття.
  3. Вентилі – регулюють інтенсивність потоку рідини. Вентиль може частково перекрити потік, а кран немає.
  4. Зворотні клапани – виключають зворотний потік води. Різновид захисної трубопровідної арматури, яка перешкоджає зміні напряму потоку робочого середовища у технологічній системі.
  5. Затвори – регулюють силу потоку або його повністю відсікають. Вид запірно-регулюючої арматури із замикаючим елементом у формі диска, що провертається навколо своєї осі.

Для виробництва засувок, кранів використовують різні матеріали: сталь, чавун або кольорові сплави, в залежності від характеристик середовища, що транспортується через трубопровідну магістраль (холодна або гаряча вода, пара, газ).

Чому з нами вигідно 

Заслінки, засувки замовити у Львові ви зможете у компанії «Промпластик». Ми працюємо безпосередньо з перевіреними виробниками запірно-регулюючої арматури для систем холодного та гарячого водопостачання, газопроводів та нафтопроводів. Наші спеціалісти допоможуть підібрати необхідне обладнання для різноманітних технологічних трубопроводів. Надсилаємо по всій території України транспортними компаніями.

Вітаємо з Великоднем

Христос воскрес для всього людства. Але він також воскрес для кожного з нас, щоб прогнати скорботу і смуток, відчай і безнадія. Великдень – це символ надії, свято справедливості, втілення сили Господа. Найсвітліші, добрі і теплі привітання з Великоднем летять на крилах ангелів до вас! Нехай Бог дарує мир душі, доброту і чистоту думок! Христос Воскрес!

Вітаємо з Великоднем

Компанія Пром Пластик Україна вітає Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим

Колектив компанії Промпластик вітає колег, партнерів, замовників з прийдешнім Новим 2023 роком та Різдвом Христовим Бажаємо усім найголовнішого – миру та сили на відбудову. А ми як надійний постачальник допоможемо вам

Компанія Пром Пластик Україна вітає Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Особливості експлуатації запірної арматури взимку пов'язані з ризиком замерзання води в трубопроводах, де встановлюються засувки, крани, заслінки та інші види арматури.

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Засувки: сучасні рішення

Основним запірно-регулюючим елементом будь-якого трубопроводу є засувка. З її допомогою можна перетинати зупинити рух потоку та регулювати подачу робочого середовища, яке транспортується трубопроводом (вода, пара, масла, газ, агресивні хімічні рідини).

Засувки: сучасні рішення

Компанія Пром Пластик Україна вітає з Великоднем 2022

Колектив компанії Пром Пластик Україна вітає Вас із наближенням свята Воскресіння Господнього. Бажаємо перемоги, миру і добробуту Україні і кожному українцю! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Компанія Пром Пластик Україна вітає з Великоднем 2022