+38 067 245 88 89
Як уникнути складнощів при роботі з поліпропіленом і поліетиленом листовим

Як уникнути складнощів при роботі з поліпропіленом і поліетиленом листовим

Замінити скло, дерево і інші дорогі матеріали покликаний пластик, який все частіше використовується в будівельній, промисловій, виробничої, харчової, фармакологічної та інших сферах. З технічного пластика виготовляють сантехнічні труби і комплектуючі, деталі машин і механізмів, футеровку, облицювання для басейнів, ємності і резервуари для зберігання води, ПММ та інших рідин.

Основними різновидами пластика є поліпропілен (РР) і поліетилен листовий (РЕ), які конкурують між собою властивостями, сферою застосування, але при цьому мають несуттєві фізико-механічні відмінності. Давайте розберемося, що представляють собою ці матеріали, чим відрізняються і які труднощі можуть виникнути при роботі з ними.

Робота з листовим пластиком

Поліетилен і поліпропілен листовий мають ряд схожих рис:

 1. Термопластичність. Два ці види пластика починають плавитися при впливі на матеріал температур плавлення, що дозволяє надавати виробам необхідних форм і зварювати листи пластику між собою за допомогою екструдера, промислового фена або спеціальної установки.
 2. Електроізоляційні властивості. Обидва матеріали є діелектриками і не проводять електрострум, що дає можливість використовувати матеріал для ізоляції електрообладнання.
 3. Хімічна стійкість. Технічні пластики мають підвищену стійкість до впливу агресивних речовин: лугів і кислот.

Чим же відрізняються листи поліпропілену і поліетилену:

 •  Температура плавлення РЕ + 140 ° С, поліпропілену – + 180 ° С.
 • Поліетилен – гнучкий матеріал, РР – є більш жорсткий.
 • Температурний режим експлуатації РР становить від -50 ° С до + 80 ° С, РЕ – -260 ° С до + 80 ° С.
 • Механічна міцність також відрізняється: РЕ більш стійкий до ударів і зносу, особливо, що стосується поліетилену марки PE 500 і PE 1000.

Знаючи особливості та переваги кожного матеріалу, ви з легкістю підберете потрібний тип пластика для своїх завдань.

Поліпропілен застосовується для виробництва ліній гальванізації, лабораторної та медичних меблів, харчового обладнання, резервуарів, деталей машин і механізмів, будівельних матеріалів і т.д.

Поліетилен застосовується для виготовлення харчових ємностей, обробних поверхонь, столів, кухонних дощок, облицювання поверхонь, протезів, санітарно-технічного інвентарю, автомобільних запчастин та інших деталей.

Складнощі в роботі

На прикладі сварки труб з РР, розглянемо, які складнощі можуть виникнути в даному випадку. Технологія з’єднання РР труб – відносно трудомісткий і кропіткий процес, де новачкам не так часто щастить, щоб з першого разу зробити все ідеально і правильно.

Істотним недоліком змонтованих поліпропіленових листів і трубопроводів є неможливість демонтажу з подальшою установкою б/у матеріалу. Зварене або спаяне з’єднання з поліпропіленових деталей не можна роз’єднати і використовувати повторно, тому при роботі з пластиком потрібно мати холодний розрахунок і «набиту» тверду руку, а також заздалегідь підготовлений ескіз майбутнього готового виробу.

Але разом з тим, матеріал має ряд особливостей, знаючи які, можна зробити процес поводження з поліпропілен простішим, а монтаж – правильним і швидким.

Основні особливості поліпропілену:

 • гнучкість і еластичність;
 • механічна зносостійкість;
 • стійкість до агресивного середовища;
 • морозостійкість і вологостійкість;
 • монолітне герметичне з’єднання;
 • низька теплопровідність;
 • екологічна безпека для людей і природи;
 • відсутність адгезії і деформацій при низьких температурах.

Промпластик

Компанія Промпластик пропонує на вигідних умовах купити пластик в Україні від перевірених світових виробників. У нашому каталозі представлено широкий вибір поліпропіленових і поліетиленових листів шириною від 1 до 50 мм різного кольору. Ми підберемо під ваші завдання технічний пластик потрібного виду в необхідній кількості.

 

Вітаємо з Великоднем

Христос воскрес для всього людства. Але він також воскрес для кожного з нас, щоб прогнати скорботу і смуток, відчай і безнадія. Великдень – це символ надії, свято справедливості, втілення сили Господа. Найсвітліші, добрі і теплі привітання з Великоднем летять на крилах ангелів до вас! Нехай Бог дарує мир душі, доброту і чистоту думок! Христос Воскрес!

Вітаємо з Великоднем

Компанія Пром Пластик Україна вітає Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим

Колектив компанії Промпластик вітає колег, партнерів, замовників з прийдешнім Новим 2023 роком та Різдвом Христовим Бажаємо усім найголовнішого – миру та сили на відбудову. А ми як надійний постачальник допоможемо вам

Компанія Пром Пластик Україна вітає Вас з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Особливості експлуатації запірної арматури взимку пов'язані з ризиком замерзання води в трубопроводах, де встановлюються засувки, крани, заслінки та інші види арматури.

Як правильно обслуговувати запірну арматуру взимку

Засувки: сучасні рішення

Основним запірно-регулюючим елементом будь-якого трубопроводу є засувка. З її допомогою можна перетинати зупинити рух потоку та регулювати подачу робочого середовища, яке транспортується трубопроводом (вода, пара, масла, газ, агресивні хімічні рідини).

Засувки: сучасні рішення

Компанія Пром Пластик Україна вітає з Великоднем 2022

Колектив компанії Пром Пластик Україна вітає Вас із наближенням свята Воскресіння Господнього. Бажаємо перемоги, миру і добробуту Україні і кожному українцю! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Компанія Пром Пластик Україна вітає з Великоднем 2022